ABOUT

UGUR 2018 BÜYÜK JPEG

“I’m a freelance documentary photographer currently based in istanbul. My passion is long-term documentary and journalism projects that extends across a variety of subjects, but i graviate towards travel, nature and events. A unique range of life and professional experience has led me into my lifelong dream and love to document all my finds as a ‘storyteller’ intriguing via photos and directs much of this energy into my career in photography. I’m available to photograph “Corporate identity projects” and “Private & Official Instititutions’ Events / Organizations” either with agencies or direct jobs for new clients”

 

1976 Kocaeli doğumlu. 

 

İlk öğrenimini Kocaeli Ulugazi İlkokulu’nda; Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da İSTEK Vakfı Florya Bilge Kağan Lisesi’nde tamamladı.

 

1992 yılında fotoğrafa başladı. 

 

2000 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı eğitimini tamamladıktan sonra önemli kurumlarda hem turizm hem de spor sektöründe yurtiçi / yurtdışında proje bazlı işler yaptı.

 

Çeşitli Resmi ve Özel Şahıs / Kurumlara verdiği Fotoğraf Danışmanlığı ve Temel & İleri Seviye Fotoğraf Eğitimlerinin yanısıra; 2010-2017 yılları arasında asistan olarak İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ”Fotoğraf” ve ”Gazetecilik” bölümlerinde ”Haber Fotoğrafçılığı” ve ”Editöryal Fotoğrafçılık” konularında; 2015-2019 yılları arasında İstanbul Medya Akademisi’nde Fotoğraf Eğitmeni olarak ve 2017-2022 yılları arasında İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde  ‘’Gazetecilik’’, ‘’Halkla İlişkiler ve Reklamcılık’’, ‘’Medya ve Görsel Sanatlar’’, ‘’Yeni Medya ve İletişim’’, ‘’Radyo Televizyon ve Sinema’’ bölümlerinde çeşitli fotoğraf konu başlıklarında eğitmen olarak ‘’Fotoğraf Eğitimleri’’ ve ‘’Fotoğraf Seminerleri’’ gerçekleştirmiştir.

 

2016 yılında Yıldız Sarayı envanterini fotoğraflayarak; THY sponsorluğunda; Yıldız Sarayı Müzesi tarafından Yıldız Sarayı Vakfı Yayını olarak ‘’Yıldız Sarayı Müzesi Kataloğu’’ kitabı basılmıştır.

 

2019 yılında yine Medipol Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İç Mekan Tasarımı ve Mimari Restorasyon bölümlerinde ”Mimari Fotoğrafçılık” ve ‘’Fotoğrafla Belgeleme’’ dersleri vermiştir.

 

2019 yılında İSTEK Özel Acıbadem Okulları ”Uluslararası Bakalorya Programı” ilk yıl ve mezuniyet yılı öğrencilerinin CAS (Creativity Action Service) modülü kapsamında yaratıcılık etkinliği adı altında ”Temel Seviye Fotoğraf Eğitimi” ve ”Belgesel Fotoğraf” dersleri düzenlemiştir.

 

Şu anda İstanbul’da yaşamakta ve meslek hayatını çoğunlukla serbest “Kurumsal Proje / Kurumsal Kimlik”, ”Mimari Çekim”, ”Ticari Çekimler”, ”Özel PR Etkinlik / Organizasyon”, ”Resmi Üst Protokol Etkinlik / Organizasyon” ve Belgesel Fotoğrafçısı olarak sürdürmektedir.