ABOUT

UGUR 2018 BÜYÜK JPEG

“I’m a freelance documentary photographer currently based in istanbul. My passion is long-term documentary and journalism projects that extends across a variety of subjects, but i graviate towards travel, nature and events. A unique range of life and professional experience has led me into my lifelong dream and love to document all my finds as a ‘storyteller’ intriguing via photos and directs much of this energy into my career in photography. I’m available to photograph “Corporate identity projects” and “Private & Official Instititutions’ Events / Organizations” either with agencies or direct jobs for new clients”

 

1976 Kocaeli doğumlu.

1992 yılında fotoğrafa başladı. Fotoğrafçı Mustafa Bilge Satkın’ın “Sınır Tanımayan Fotoğrafçılar Akademisi”nde verdiği eğitim programlarına katılarak profesyonel eğitimini tamamladı.

2000 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı eğitimini tamamladıktan sonra önemli kurumlarda hem turizm hem de spor sektöründe yurtiçi / yurtdışında proje bazlı işler yaptı.
Çeşitli Resmi ve Özel Kurumlara verdiği Fotoğraf Danışmanlığı ve Temel & İleri Seviye Fotoğraf Eğitimlerinin yanısıra İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğraf ve Gazetecilik bölümlerinde ”Haber Fotoğrafçılığı / Photojournalism” ve ”Editöryal Fotoğrafçılık / Editorial Photography” konularında 2010-2017 yılları arasında asistan olarak; İstanbul Medya Akademisi’nde 2015-2019 yılları arasında eğitmen olarak dersler vermiş ve halen İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2017 yılından itibaren ‘’Gazetecilik’’, ‘’Halkla İlişkiler ve Reklamcılık’’, ‘’Medya ve Görsel Sanatlar’’, ‘’Yeni Medya ve İletişim’’, ‘’Radyo Televizyon ve Sinema’’ bölümlerinde çeşitli fotoğraf konu başlıklarında eğitmen olarak ‘’Fotoğraf Eğitimleri’’ ve ‘’Fotoğraf Seminerleri’’ gerçekleştirmektedir. 2019 yılında yine Medipol Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İç Mekan Tasarımı ve Mimari Restorasyon bölümlerinde ”Mimari Fotoğrafçılık” ve ‘’Fotoğrafla Belgeleme’’ dersleri vermiştir.

Şu anda İstanbul’da yaşamakta ve meslek hayatını çoğunlukla serbest “Kurumsal Proje / Kurumsal Kimlik”, ”Mimari Çekim”, ”Ticari Çekimler”, ”Özel PR Etkinlik / Organizasyon”, ”Resmi Üst Protokol Etkinlik / Organizasyon” ve Belgesel Fotoğrafçısı olarak sürdürmektedir.