23 December 2014

4

Yeni dönem: 21 Şubat 2015 Cumartesi.

Yoğun iş temposu / kısıtlı vakit nedeniyle Fotoğraf Atölyesi periyodik eğitimlerine katılamayan; ”Temel seviye” Fotoğraf Eğitimi almak isteyenler için hazırlanmış ‘BUTİK’ bir eğitimdir.

Kalabalık sınıf ortamı aksine; Dünya’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan İstanbul’da günümüzün kent dinamiğine direnen ve gözümüzden kaçan tarihi yerleşim yerlerini Birebir / Eşiniz / Arkadaşınız / Arkadaş grubunuzla ve fotoğraf makinenizle gezerek bol pratikle uygulama yaparak kendinizi geliştirebilme fırsatı edinebilirsiniz.

Katılanlara ne katıyoruz?

Dijital teknolojinin hem bilgisayar ortamında hem de günlük yaşamımızda fotoğraf adına geniş bir hayran kitlesi yarattığı ve fotoğrafın kullanım açısından bir trend olmaktan öte artık günlük yaşamımızın önemli bir parçası olduğu aşikar.

Ancak; bu yeni teknoloji zincirinin sonucu oluşan fotoğrafın üretimi de kendi içinde teknik ve estetik sorunları barındırır. Bu sorunların aşılmasında teori ve pratik’te bir uzmanın/profesyonelin katkısının yaratacağı fayda açıktır.

Fotoğraf Atölyesi; temel tekniklerin kullanımı ile görsel altyapının buluşturulmasını amaçlar.

  • Fotoğraf makinenizin çalışma şekilleri,
  • Fotoğraf makinenizden teknik olarak daha fazla yararlanabilme,
  • Herhangi bir ayarda/ortamda kaliteli fotoğraf çekebilme,
  • Kendinizi hem teorik hem pratik anlamda geliştirme fırsatı,
  • Fotoğraflarınızı temel seviyede dijital düzenleme programı; “Adobe Lightroom” da işleyebilme bilgisi edineceksiniz.

Ayrıca; Önceki deneyimlerimiz ışığında; eğitimlerimizin yarattığı geliştirici atmosferin ve fotoğraf pratiğinin katılımcılar arasındaki dostluğu ve paylaşımı da arttırdığı gözlemlenmiştir.

Temel Seviye Fotoğrafçılık Eğitimini tamamlayan katılımcıların katılabilecekleri diğer eğitimler:

1. İleri Seviye Fotoğrafçılık Eğitimi
2. Kişiye / Konuya özel (Kurumsal Proje/Kimlik, PR/Organizasyon/Etkinlik, Haber Fotoğrafçılığı, Mekan, Ürün, Portre, Düğün, Doğum, Stüdyo) Fotoğrafçılık Eğitimi

Atölyenin süreci;

Fotoğraf Atölyesi; 2 hafta teorik ve 4 hafta pratik dersi olarak 6 haftalık bir buluşmadır. Her buluşma toplam 3 saatlik bir süreyi kapsar.

Derslerin ve öğretilecek bilginin etkinliği için max.6-8 kişilik gruplar halinde verilecektir.

Henüz fotoğraf makinesi sahibi değilseniz, size uygun fotoğraf makinesi ve ekipman alımı için ilk dersimizde fotoğraf makinelerini tanıyarak daha sağlıklı karar verebilir ve tavsiyelerimizden faydalanabilirsiniz.

Atölyenin işleyişi;

Fotoğraf Atölyemizde; her buluşma görsel örneklerle desteklenir; eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan yerli ve yabancı ünlü fotoğrafçıların portfolyo sunumlarıyla görsel belleğiniz zenginleştirilip, farklı bakış açılarıyla katılımcıların ufkunun genişlemesi için çaba gösterilir.

Ayrıca; katılımcıların ürettikleri fotoğraflar kapsamlı olarak tartışılır ve değerlendirilir; daha iyi ve yaratıcı sonuçlar için öneriler getirilir.

Atölyenin içeriği;

  • Fotoğrafın kısa tarihçesi,
  • Fotoğraf Makinesi, Objektifler ve Yardımcı Ekipmanlar,
  • Işık ve Kompozisyon,
  • Çekim Teknikleri
  • Dönem boyunca 4 kez Uygulamalı Çekim Gezileri ve fotoğrafların eğitmenler tarafından değerlendirilmesi

Fotoğrafçılık Atölyesi sonunda, kursiyerlere “Katılım Belgesi” verilecektir.

Eğitim gün ve saatleri;

Ders başlangıç tarihi;

21 Şubat Cumartesi 11:00-14:00.

Atölye Ücreti;

350TL.-‘dir.

Banka havalesi için;

Selçuk Uğur Çobanoğlu adına;

Türkiye İş Bankası Balçova izmir Şubesi

IBAN NO: TR 40 0006 4000 0013 4290 5798 21

Kayıt için; katılımcı adınızı da içeren dekontu info@photographyugur.com adresine kayıt olmak istediğiniz sınıf bilginiz ile mail gönderilmesini rica ederiz.

Kesin kayıt; ödeme gerçekleştirilerek ders başlama tarihinden en az 1 HAFTA önceden yapılmalıdır. Photography Ugur yeterli koşullar oluşmadığında atölye dönemini başka bir tarihe erteleme/iptal hakkını saklı tutar.

 

Mekan;

Leylek Cafe ve Sanat Evi

Adres: Küçükparmakkapı Sk. N:15/3 Beyoğlu/İstanbul 

Fotoğraf Atölyesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için;
Tel: 0-555-8656117
E-Mail: info@photographyugur.com