3 January 2015

32

Yeni Dönem: 28 Şubat 2015 Cumartesi; Temel seviye eğitimi tamamlamış veya temel fotoğrafçılık altyapısı olan; fotoğrafçılık bilgisini ilerletmek isteyen ve/veya ek iş ya da yeni bir kariyer olarak düşünenlerin Haluk Çobanoğlu danışmanlığında ve Uğur Çobanoğlu ile beraber eğitmenliğinde profesyonel giriş seviyesinde eğitim aldıkları fotoğraf atölyesidir.

Katılanlara ne katıyoruz?

Katılımcıların ek ışık sistemleri ve yardımcı araçlar gibi teknik gelişimlerin yanısıra kurumsal kimlik, mekan, etkinlik ve özel gün fotoğrafçılığı vb. çekimleri başarabilecek genel düzeyde bir bilgi birikimine sahip olmalarını sağlayacaktır.

 

İleri Seviye Fotoğrafçılık Eğitimini tamamlayan katılımcıların katılabilecekleri diğer eğitimler:

*Kişiye (veya küçük gruplar halinde) / Konuya özel (Kurumsal Proje/Kimlik, PR/Organizasyon/Etkinlik, Haber Fotoğrafçılığı, Mekan, Ürün, Portre, Düğün, Doğum, Stüdyo) Fotoğrafçılık Eğitimi

 

Atölyenin süreci:

İleri seviye Fotoğraf Atölyesi; teorik ve pratik dersleri içeren 6 haftalık bir buluşmadır. Her buluşma toplam 3 saatlik bir süreyi kapsar. Dersler max. 6-8 kişilik gruplar halinde verilecektir.

 

Atölyenin içeriği: 

  • Tepeflaş ve tanımı, çalışma prensipleri, iç mekanda tepeflaş çekimi.
  • Dış mekan / açık alanda tepeflaş, tripod, reflektör kullanımı ve mekan çekimi.
  • Uygulamalı çekimlerde çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi. Adobe Lightroom fotoğraf işleme programında düzenlenmesi.
  • Ürün fotoğrafı için objektif, ışık ve diğer ekipman seçimi; temel açılar ve ışık kurulumları bilgisi ile çekim deneyimi.
  • Kurumsal Portre çekiminde ışık türleri, model ile organizasyon/iletişim, portre çekiminde doğru ekipman seçimi, temel açılar ve ışık kurulumları bilgisi ile portre çekimi.
  • Dönemin karşılıklı değerlendirilmesi; gerekli ekipmanlar, Fotoğraf şahıs şirketi kurma, ajanslar ve kurumsal firmalarla çalışma, proje bazında teklif verme, fotoğrafçının sektörde ve sosyal medyada tanıtımı.

 

Eğitimler Haluk Çobanoğlu ve Uğur Çobanoglu tarafından verilecektir.

Dönem bitiminde karşılıklı fikir alışverişlerinden sonra tüm dönem mensuplarına eğitmenler tarafından üzerine 3 ay çalışacakları fotoğraf projesi verilecektir.

Eğitmen/Proje Yöneticisi’nin zaman planına bağlı olarak belirlenen proje ile ilgili internet ortamında ve aylık toplantılarda edisyon süreci katılımcılarla birlikte yorumlanacak; çekilen fotoğraflar derlenerek üzerinde konuşulacak ve gerekli altyapı hazırlanarak 3 aylık fotoğraf projesinin sonunda fotoğraflar ortak bir photobook için hazır hale getirilecektir.

Eğitim gün ve saatleri;

Yeni dönem: 28 Şubat 2015 Cumartesi saat:16.00-19.00

Atölye Ücreti;

400TL.-‘dir.

Banka havalesi için;

Selçuk Uğur Çobanoğlu adına;

Türkiye İş Bankası Balçova izmir Şubesi

IBAN NO: TR 40 0006 4000 0013 4290 5798 21

Kayıt için; katılımcı adınızı da içeren dekontu info@photographyugur.com adresine kayıt olmak istediğiniz sınıf bilginiz ile mail gönderilmesini rica ederiz.

Kesin kayıt; ödeme gerçekleştirilerek ders başlama tarihinden en az 1 HAFTA önceden yapılmalıdır. Photography Ugur yeterli koşullar oluşmadığında atölye dönemini başka bir tarihe erteleme/iptal hakkını saklı tutar.

Fotoğraf Atölyesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için;

Tel: 0-555-8656117
E-Mail: 
info@photographyugur.com

Mekan;

Leylek Cafe ve Sanat Evi

Adres: Küçükparmakkapı Sk. N:15/3 Beyoğlu/İstanbul