22 January 2016

Son 4 kişilik kontenjan!

Yeni dönem: 08 Şubat 2016

Eğitim yeri:

Medya Akademisi; Cihangir; İstanbul.

Temel seviye eğitimi tamamlamış veya temel fotoğraf eğitimi altyapısı olan; fotoğrafçılık bilgisini ilerletmek isteyen ve/veya ek iş ya da yeni bir kariyer olarak düşünenlerin Uğur Çobanoğlu eğitmenliğinde profesyonel giriş seviyesinde eğitim aldıkları ve bitiminde ”İstanbul Medya Akademisi Eğitim Sertifikası” aldıkları fotoğraf atölyesidir.

Katılanlara ne katıyoruz?

Katılımcıların ek ışık sistemleri ve yardımcı araçlar gibi teknik gelişimlerin yanısıra kurumsal kimlik, mekan, etkinlik ve özel gün fotoğrafçılığı vb. çekimleri başarabilecek genel düzeyde bir bilgi birikimine sahip olmalarını sağlayacaktır.

Atölyenin süreci:

İleri seviye Fotoğraf Atölyesi; teorik ve pratik dersleri içeren haftada 2gün; 8 hafta; toplam 16 derslik bir buluşmadır. Her buluşma toplam 3 saatlik bir süreyi kapsar. Dersler max. 12 kişilik gruplar halinde verilecektir.

Atölyenin içeriği:

  • Tepeflaş ve tanımı, çalışma prensipleri, iç mekanda tepeflaş çekimi.
  • Dış mekan / açık alanda tepeflaş, tripod, reflektör kullanımı ve mekan çekimi.
  • Dış / İç mekan çekimi; doğru perspektif seçimi.
  • Ürün fotoğrafı için objektif, ışık ve diğer ekipman seçimi; temel açılar ve ışık kurulumları bilgisi ile çekim deneyimi.
  • Kurumsal Portre çekiminde ışık türleri, model ile organizasyon/iletişim, portre çekiminde doğru ekipman seçimi, temel açılar ve ışık kurulumları bilgisi ile portre çekimi.
  • Etkinlik çekimi; seri fotoğraf oluşturma.
  • Uygulamalı çekimlerde çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi. Adobe Lightroom fotoğraf işleme programında düzenlenmesi; servis edilmesi.
  • Dönemin karşılıklı değerlendirilmesi; gerekli ekipmanlar, Fotoğraf şahıs şirketi kurma, ajanslar ve kurumsal firmalarla çalışma, proje bazında teklif verme, fotoğrafçının sektörde ve sosyal medyada tanıtımı.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:

http://www.medyaakademisi.com.tr/

Telefon: +90 212 452 66 66

maif1