14 March 2021

Temel seviye fotoğraf eğitimini tamamlamış veya temel fotoğraf altyapısı olan; fotoğrafçılık bilgisini ilerletmek isteyen ve/veya ek iş ya da yeni bir kariyer olarak düşünenlerin profesyonel giriş seviyesinde eğitim aldıkları fotoğraf eğitimidir.

KATILANLARA NE KATIYORUM? 

Katılımcıların ek ışık sistemleri ve yardımcı araçlar gibi teknik gelişimlerin yanısıra kurumsal kimlik, portre, mekan, ürün, etkinlik vb. çekimleri başarabilecek genel düzeyde bir bilgi birikimine sahip olmalarını sağlayacaktır. 

EĞİTİMİN SÜRECİ;

İleri seviye Fotoğraf Atölyesi; teorik ve pratik dersleri içeren 5 haftalık bir buluşmadır. Her buluşma toplam 3 saatlik bir süreyi kapsar.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ;

  • Tepeflaş ve tanımı, çalışma prensipleri, iç mekanda tepeflaş çekimi. Dış mekan / açık alanda tepeflaş, tripod, reflektör kullanımı. 
  • Kurumsal Kimlik/Fashion portre çekimlerinde model ile organizasyon/iletişim, doğru ekipman seçimi, temel açılar ve ışık türleri / paraflash kurulumları bilgisi ile portre çekimi. Uygulamalı çekimlerde çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi. Adobe Lightroom fotoğraf işleme programında düzenlenmesi.
  • Ürün fotoğrafı için objektif, ışık ve diğer ekipman seçimi; temel açılar ve ışık kurulumları bilgisi ile çekim deneyimi. Uygulamalı çekimlerde çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi. Adobe Lightroom fotoğraf işleme programında düzenlenmesi.
  • İç / Dış Mekan mimari çekimi için gerekli ekipman bilgisi ile çekimler. Uygulamalı çekimlerde çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi. Adobe Lightroom fotoğraf işleme programında düzenlenmesi.
  • Dönemin karşılıklı değerlendirilmesi; gerekli ekipmanlar, Fotoğraf şahıs şirketi kurma, ajanslar ve kurumsal firmalarla çalışma, proje bazında teklif verme, fotoğrafçının sektörde ve sosyal medyada tanıtımı.

EĞİTİM ÜCRETİ;

Kişi başı: 3.000TL.-‘dir.

Derslerin ve öğretilecek bilginin etkinliği için min.2– max.4 kişilik gruplar halinde verilecektir.

Uğur ÇOBANOĞLU

www.ugurcobanoglu.com.tr