10 January 2022

Medipol Ünv. İletişim Fak. ile 5 yıllık beraberliğimizi kendi isteğim üzerine sonlandırmış bulunuyorum; siz değerli öğrencilerimin her dönem sonrası akademisyen değerlendirme anketlerinde 5 yılın ortalamasında 94.63 notuna sahip olmuşum! Ne mutlu bana ki doğru tanımışınız beni! Derslerimde hep söylediğim gibi gerçek hayatta 7/24 Usta-Çırak ilişkisine devam! Hepinizi inanılmaz çok seviyorum; sağlıkla kalınız; sevgiler! – The Hoca’nız!

2017-2022 AKADEMİSYEN ANKETİ ORTALAMASI: 94.63

2017-2018 GÜZ DÖNEMİ 

KATILIM: 11

GENEL SKOR: 97.78

Yorum
Fotoğraf Sanatı dersi bir dönemlik bir ders olmamalı diye düşünüyoruz sınıfça.Bir de böyle pratik derslerde sınıfın ikiye bölünmesini rica ediyorum.
Tek kelimeyle mükemmel bir hocamız.
Medipol Üniversitesi’ne iyi ki gelmişim dememe neden olan birisidir Uğur Çobanoğlu.
uğur hoca kraldır

2017-2018 BAHAR DÖNEMİ 

KATILIM: 7

GENEL SKOR: 88.25

Yorum
Sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir Hocamız
1 Yıl boyunca Uğur hoca dersimize girdi. Gerek bilgi birikimi olsun gerekse iş tecrübesi ve hayat tecrübesi olan mükemmel bir insan ! Bir hoca nasıl bu kadar profesyonel olur ? sorusuna cevaptı bizim için. Harika geçen 1 sene idi. 1 Yılda alınabilecek Temel Fotoğraf Eğitimini kendisi bizlere 1 dönemde verdi. 2. dönem biz üzerine gittik. Ürün çekimi, mekan çekimi, fotoğraf çekimi, moda çekimi daha bir sürü şeyi bu kadar kısa zamanda öğrendik. Seneye de dersimize girmesini temenni ediyoruz. Kısaca HOCA GİBİ HOCA!

2018-2019 GÜZ DÖNEMİ 

KATILIM: 37

GENEL SKOR: 96.46

Yorum
Dersi eğlenirken öğrenmek :)) adamın dbisiniz hocam
Bir fotoğrafçılık dersi ancak bu kadar güzel ve eğlendirirken öğreten bir hale getirilebilirdi. Donanım, bilgisi ve kültürüyle öğrencisine çok güzel şeyler katan,sürekli iletişim halinde bir hoca.
harika bir hoca, harika bir eğitmen
Fotografcılık dersleri yanlızca secmeli ders olarak kalmamalı.
Hayatımda tandığım en mükkemel hocadır kendisini sevmeyen yoktur. Ayrıca ders hakkında derin bilgilleri vardır ve bize yani öğrencilerine çok şey öğretti. İyi ki varsınız uğur hocam sizin gibi mükemmel bir hoca daha dünyaya gelmedi! Sayesinde fotoğraf adına çok şey öğrendim.
Yok, Uğur hoca ta hoca gibi değil abi gibi arkadaş gibi birşey çok şey öğretti bu dönem bize dersin uygulamalı ve bizzat şehrin içinde uygulamalı oluşu istediğimiz zaman gerek makine gerekse şehir ile alaklı bize yol gösteriyor oluşu şahane bir tecrübe oldu. Fotoğraf makinesini hakkıyla kullanmak isteyen Uğur hocanın dizinin dibine oturup sözünü dinleyecek.
Uğur hoca derslerinde kendimi en verimli zaman geçirdiğim ve en keyifle ders gününü beklediğim bir ders sunmustur. Kendisi dersin tüm içeriğine hakim ve bizlerle paylaşmada çok isteklidir. Her şey için uğur hocamıza çok teşekkür ederim.
Hayatı,yaşamayı,işini bu kadar seven başka bir insan daha tanımadım. Bir insan hep mi öğrencileiyle iletişim halindedir hepsinin mi adını bilir. Ben bundan öğrencilerini ne kadar önemsediğini anlıyorum. Sizi iyi ki tanıdım hocam
Dünyanın en harika hocası. Fotoğraf makinesi tutmayı bile bilmeyen bana bir çok şey kattı.Kendisinden sadece fotoğrafçılık değil,bir çok şey öğrendim.Bana kattıklarınız için teşekkür ederim hocam. İlerleyen dönemlerde sizden yine ders almak için sabırsızlanıyorum. 🙂
Üniversitemizin sunduğu şartlarla bize en iyisini öğreten muhteşem hocamız.
Dünya tatlısı bir insan. İyi ki bu şans bize tanındı da tecrübelerinden faydalandık …

2018-2019 BAHAR DÖNEMİ 

KATILIM: 18

GENEL SKOR: 94.75

..Yorum
Yeni bir bakış açısı yaratan ve en minnoş hocadır kendisi
Uzun zaman sonra tanıdığım en güzel insansınız hocam umudunu kaybetmiş birine duruşunuzla umut oldunuz her şey için teşekkür ederim 🙂
Kendi birikimlerini öğrencilerine çok iyi aktarabilen öğrencileriyle çok iyi uyum içinde
Keşke bütün hocalar onun gibi olsa. Sadece bir eğitmen değil yeri geldiğinde abi,arkadaş oluyor. Onunla geçirdiğim 2. senemde çokça yol kattettik. Hayata bakış açımı değiştiriyor. Her konuda ondan öğreniceğimiz çok şey var. Medipol’un bana kattığı en kıymetli hoca. Sonuna kadar saygı duyulması gereken bir usta kendisi.
Üniversitemizin başına gelen eeen iyi hoca
“Hayata dair çok şey öğrendim büyüdüm artık diyordum” ta ki Uğur ustamı tanıdıktan sonra -usta diyorum çünkü sürekli bizi usta çırak ilişkisi ile öğretti tüm tecrübelerini- bilmediğim ne çok şey varmış dedim. Hayatımda her zaman benim için idol olarak kalacak iyi ki tanımış iyi ki tecrübelerinden faydalanmışım. Var olsun.
Uğur hoca kampüsün en sevilen hocası bence. Çünkü öğrenci şikayetlerini dinleyip bir bir not eden tek hoca. Kendine özgü ders anlatımıyla , öğrenciyle usta çırak ilişkisi kurması dersleri daha iyi anlamamızı sağlıyor.
Fakülteye değer yapan ve adı efsanelere geçecek dünyanın eeeeeen tatlı hocası…

2019-2020 GÜZ DÖNEMİ 

KATILIM: 62

GENEL SKOR: 98.03

Yorum
okulun en tatlı en iyi hocası teşiekkür ederiz kendisind öğrettiklerinden dolayı??????
Kesinlikle kuşkusuz en iyi hoca olduğunu düşünüyorum
Göstermiş olduğunuz emek ve anlayış için teşekkürler…
Uğur hoca her zaman öğrenciyle iletişimi çok güzel olan bir insan. Uğur hocadan ders alabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum, her zaman vakit ayırıyor ve ilgileniyor.
dersi çok sevdik
Usta denilince akla gelen ilk isim.
Keske abim olsaydiniz
uğur hoca ve ders anlatımı çok başarılıydı. ama okulun sağlaması gereken imkanlar o kadar yetersizdi ki okulda ki teknolojik aletlerin yetersizliğinin eksikliğini bir dönem boyunca oldukça fazla hissettik umarım bu konu çözüme ulaşır.
Umarım daha fazla ders verir 🙂
Uğur hocam harika bir insandır. Onu tanıdığım için çok mutluyum, ikinci dönem bize ders veremediği için üzgünüz
(KUŞKUSUZ OKULUN HOCALARININ EN İYİSİ)
Bazen insanın sinirlerini tepesine çıkarsa da iyi bir öğretmen kendisi. Sadece karşısındaki öğrencilerin ikinci öğretim olduğunu bazen unutuyor , bir şekilde emek sarf ettiklerini gözden kaçırıyor. Bir çoğumuz hem çalışıyoruz hem okuyoruz bir şekilde hayatlarımıza saygı duyulması ve bu konuda ” bu beni ilgilendirmez ” denmesini yanlış bulmaktayım.

2019-2020 BAHAR DÖNEMİ COVİD-19

KATILIM: 37

GENEL SKOR: 98.85

..Yorum
Dersi sadece ders olarak görmek yerine iş hayatına hazırlar şekilde bize yardımcı oldu. Profesyonel şekilde bizi hazırlayan harika hocalardan biri. Umarım seneye yine dersimiz olur.
Uğur hocam bitanedir bir hocadan daha fazla abi gibidir öğrencilerine❤️
Usta çırak ilişkisi ile bizlere fotoğraf çekmeyi sevdiren bölümümüzün en değerli öğretmeni iyi ki varsınız 🙂
Kendisine dört yıllık öğrencilik hayatımda, fotoğraf tutkumu içimde tutmayıp dışarı yansıtabildiğimi gösterdiği için ayrıca teşekkür ederim ..
Uğur diye yazılır adam diye okunur
Dersler çok güzel, hoca çok güzel, sınıf çok güzel, haliyle işlerimiz de güzel oluyor.Bu dönem için bilgisini aktaran hocamıza çok teşekkür ediyoruz.
Pandemi döneminde bile bizi yalniz bırakmayan eğlenceli geçmesini sağlayan hocamız okulu sevdiren adam
Uğur hoca kesinlikle okulumuz ve öğrenciler adına kaybedilmemesi gereken bir hocadır.
Uğur hocadan eğitim aldığımız için çok şanslıyız. Öğrenci dostu ve gayet iyi yöntemlerle eğitim veren bir hocamızdır kendisi.
Bu alemin gördüğü en kral adamlardan biridir.
baba gibi adam! her şey için teşekkürler hocam.
Kendisi Üniversite eğitim hayatımda tanıdığım değerli bir Öğretmenim, Ders içeriğinde öğrencilerle iletişimi kuvvetli, bilgiyi öğrenciye kolaylıkla aktarıyor. Hem eğitim hayatına hemde eğitim sonrası iş hayatına öğrenciyi hazırlıyor.
Çok değerli ve kaybedilmemesi gereken bilgili ve tecrübeli bir hocamızdır.

2019-2020 GÜZ DÖNEMİ COVİD-19

KATILIM: 13

GENEL SKOR: 90.06

Yorum
sizi çok özledik hocam. en yakın zamanda tekrar görüşmek dileği ile..seviliyorsunuz😎
Fotoğrafçılığın yalnızca deklanşöre bas ve çek olmadığını öğrendiğim bir ders oldu. Fotoğrafın ve fotoğrafçılığın temelini öğrendiğim bir dersti. Uğur hoca ise gerçek bir eğitmen ve oldukça iyi bir usta. Öğrencilerin çektikleri fotoğrafları tek tek incelemesi ve yorumlaması takdire şayan. Öğrencileri ile iletişimi, öğrencilerini gerçek manada düşünmesi, öğrencileri için elinden geleni fazlası ile yapması ise Uğur hocayı unutulmaz bir usta yapıyor. Uğur hocamdan/ustamdan yeni dersler alabilirim umarım. Her şey için teşekkür ederim Uğur hocam, iyi ki varsınız!
Çok keyif alarak girdim derslere. Selçuk Uğur hocamız dönem boyunca yaptığımız tüm projelerde oldukça destek sağladı sektörden gelmiş olması bize oldukça büyük bir getirisi oldu. Her dönem dersi olsa almak isterim.
kısacık süre de , pandemi zorluğuna rağmen muazzam bir eğitim verdiniz.. bir öğretmenden daha fazlası oldunuz bizim için . Muazzam bir insansınız hocam sizi çok seviyorum.
Ne zaman sıkıntımız olsa yardımcı oldu çok iyi bir öğretici

2020-2021 BAHAR DÖNEMİ COVİD-19

KATILIM: 26

GENEL SKOR: 90.49

Yorum
.
Sayenizde fotoğraf çekebildiğimizi öğrenebilmek ve bunu anlamak, uygulamak çok güzeldi. Bütün dönem için teşekkürler hocam. Sadece fotoğraf çekmek ile ilgili terimsel bilgilere, neyin ne olduğuna da değinmenizi isterdim. Ama yine de sayenizde çok güzel ödevler hazırladık, çok teşekkürler.
Uğur hoca çok iyi bir hoca sadece program kullanma konusunda ders içeriğine daha fazla zaman eklemsini isterim
Uğur Hocamı okulda sevmeyen bir öğrenci bile olmadığına o kadar eminim ki . Öğrencileri için her zaman elinden gelenin fazlasını yapıyor sadece ders de dersi işlemek yerine hayata mesleğe karşı da bizi her zaman hazırlıyor . Verdiği bilgiler hazine değerinde … Hep Var olun hocam .
Eğitim hayatımdaki sevdiğim en nadir öğretmenlerdendir kendileri. Uğur Hocamın bilgisi ve iş tecrübeleri sayesinde derslerde öğreneceğim tüm bilgileri kat ve kat fazlasını bize gösterdi öğretti. Sayesinde kendime güvenim geldi becerilerim ve çevreme bakış açım değişti.
henüz o kadar bilgili olmasak da emeğimiz olduğu için bize saygı duyuyor ve hevesimizi kırmadan bize yanlışlarımızı gösteriyor derslerde kendimi geliştirdiğimi hissediyorum
Uğur hocamı anlatmaya burası yeter mi bilmiyorum ama kendisi mükemmel bir öğretmen. Bize yaklaşımı sadece öğretmen değil herkesin bildiği bir usta-çırak ilişkisi ve sektöre dair çok önemli deneyimlere sahip olan, bunları bize birçok örnekle aktaran birisi 🙂 Dersinin bitmesini en istemediğim hocam. Bilgileri, deneyimleri, bize öğrettikleri, bizim için uğraşları çok değerli. İyiki ondan ders alabilme şansım olmuş diyorum. Bize öğrettiği ve kattığı her şey için çok teşekkür ederim.
Karşılaşabileceğiniz en nadir hocalardan biridir, Uğur Hoca. Bakış açınızı, düşüncelerinizi bir anda değiştirebilir. Her zaman size yeni bir şeyler kazandırır, özgündür. Açıkçası çok fazla ilgilenmediğim fotoğrafçılık bölümüne bile ilgi duymamı sağladı. Şimdi bu alana yönelik belgeselleri hocamızın da önerisiyle izliyor ve ders içeriğimizin de etkisiyle araştırmalar yapıyorum. Ders dışında her zaman etkili ve hızlı iletişim kurulacak neredeyse tek hocamızdır. Her zaman motive eder, heyecanlandırır. Hoca diye hitap ettiğimize bakmayın hoca kavramına yeni bir boyut kazandırır kendisi… Kısacası Uğur Hocam şahsına münhasır, bizlere yeni bakış açıları kazandıran, ufkumuzu açan, geliştiren ve bize bir öğrenci gibi değil de bir meslektaşıymış gibi davranan nadir ve tek hocadır! Bu zamana kadar ve bundan sonra ki emekleriniz için çok teşekkür ederiz hocam, iyi ki tanımışız sizi. Sizlerden daha çok şey öğrenmek dileğiyle…
Çok eğlenceli bir ders Uğur Hocayı seviyorum 💜 çok anlayışlı sadece Adobe lightroom çalışmalarında uygulamalı olarak nasıl edit yapacağını göstermesi bizler açısından daha iyi olur PDF şeklinde yazılmış dosya yeterli olmuyor fotoğrafı nasıl aktaracağımızı dahi bilemiyoruz en temel kısımda hata yapıyoruz Adobe Photoshop da öyle ,Adobe Photoshop ta fotoğrafın nasıl ızgaradan kaldırıldığını dahi bilemiyorum halan öğrenemedim bence bu konuların üzerinde daha çok durmalı .
Gerek ders içinde gerek ders dışında her zaman yanımızda olup bize destek verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Parası olmayanın kalacağı bir ders
THE HOCA başka söze gerek yok. Bize kattıklarınız için teşekkür ederiz.

2021-2022 GÜZ DÖNEMİ HYBRİD

KATILIM: 28

GENEL SKOR: 97.06

Yorum
kendisi fakültemizin en değerli hocasıdır ve okuldan giderse büyük kayıp olur.
Uğur hoca baştan sona harika bir hoca ve biz öğrencileri arasında ustamızdır.
Öğrencileri için en iyisini isteyen bir öğretmen. Uğur hocam candır
Kendi bilgi birikimini doğru aktarma konusunda bir üstad ayrıca öğrenci ile olan iletişimi de son derece mükemmel.
Gerçek bir usta…
Uğur hoca gibi bir profesyonelden eğitim aldığımız için çok şanslıyız. Her şey için teşekkürden daha fazlasını hak eden bir hoca.

f: Esra Şen