5 January 2015


2


Temel Seviye Fotoğrafçılık Eğitimi dönem sonunda sevgili katılımcılarımızın Fotoğraf Atölyemiz ile ilgili değerli yorumları;

 

”Çoğu zaman Uğur Hoca’ya ‘Hocam’ demekte zorlanabilirsiniz. Zira Uğur’a ‘Hocam’ demenin, kurduğunuz dostluk için çok resmi kalacağını hissedeceksiniz.

Kurs arkadaşları konusunda benim kadar şanslı olursanız eğer, irtibatınızın hızla ve artarak devam ediyor olmasından dolayı kursun bittiğini anlamayacaksınız.

Haluk Hoca için naçizane düşüncelerimi çok kısa tutacağım. Zira, Efsane! kelimesine çok şey sığıyor…!

Hayatta hep gerçek(!) dostluktan ve samimi ilişkilerden bahsediyorsaniz, bununla beraber ‘Fotoğrafçılık eğitiminden ne haber?’ diye soruyorsanız; eğitimin sonunda öğrendiklerinize bakınca, “Temel Seviye Fotoğrafçılık Eğitimi” isminin ne kadar mütevazice tercih edildiğini farkediyorsunuz.”

Emre AKMAN

istanbul; 2015

 

”Temel Seviye Fotoğrafçılık Eğitimi sınıfına katıldıktan sonra fotoğraflara sadece bakış açım değişmedi, fotoğrafı yaşayarak çekmeyi öğrendim. Fotoğrafı kısa bir hikaye olarak işlememize, yaşayarak yansıtmamızda çok büyük etkisi oldu!!! Bir fotoğrafa bakarken fotoğrafı artık okuyabiliyorum. Fotoğrafın manzaradan ibaret olmadığını Hocamızın sayesinde öğrendim.

Uğur Hocamızın inanılmaz bilgisi ve fotoğrafa kattığı mizahsen anlatımı fotoğrafçılık eğitim tarihinde bence bir ilk!!!

Ben kendime adıma çok teşekkür etmek istiyorum!

Sevgiler”

Özlem SÖNMEZ

istanbul; 2015

 

”İlk öncelikle sizi ve diğer arkadaşlarımı tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum; herşey çok güzeldi, emin olun Cumartesi olsa da toplansak diye 4 gözle bekler bir duruma gelmiştim.

Bana bu kurs etrafıma daha farklı bakmamı sağladı; göremediğim şeyleri görebilir duruma getirdi, farkındalığımı arttırdı benim.

Kisaca; Fotoğrafçılığın bir sanat olduğunu bu kursta anladım. Uğur Hocam; herşey icin size sonsuz teşekkür ederim. Bundan sonra da sizinle ve arkadaşlarımla olmak bana mutluluk verecektir.

Sevgi ve Saygılarımla.”

Serkan VATANSEVER

istanbul; 2015

 

”Fotoğraf makinesini sadece otomatikte kullanmasını bilerek geldiğim bu Fotoğraf Atölyesi’nde; makineyle ilgili teknik bilgileri ve her türlü ortamda rahatlıkla fotoğraf çekme konusunda kendimi geliştirdim. 6 haftalık bir süreçte teorik ve daha çok pratik çalışmalarla, bakış açınızı değiştirerek ve sahip olduğunuz ekipman ile maksimum düzeyde verimle ortaya çok güzel şeyler çıktığını görebiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra; Uğur Hocamın bilgileri ve tecrübeleri ışığında, toplumun sosyo-kültürel yapısındaki değişimleri, tarihi ve önemli mimari oluşumları detaylarıyla inceleme ve fotoğraflama fırsatı bulduk.

Bu eğitim sürecinde tanıştığım çok değerli arkadaşlarımla gerek dostluğumuz gerek fotoğrafçılık konusundaki paylaşımlarımızla çok güzel bir atmosfer yakaladığımızı düşünüyorum.Böyle bir kursa katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Öncellikle çok değerli Uğur Hocam’a özverisi ve dostça yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum. Ardından tüm kurs boyunca çok güzel vakit geçirdiğimiz, çok değerli arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.”

Zeynep TÜFEKÇİOĞLU

istanbul; 2015

 

”Atölye öncesinde fotoğraf çekerken fazla telaşlı, dolayısıyla da çok hatalı fotoğraflar çekiyordum. Başta sabretmeyi, ardından da ışığa bakmayı, tek bir açıdan bakmaktansa yer değiştirip diğer açılardan da görmeyi öğrendim. Iso konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorken şu anda makinemin yetebildiği ölçüde karanlık alanlarda da, otomatik ayara gerek olmadan fotoğraflar çekebiliyorum.

İnsanlarla iletişim kurmayı zaten hep seviyordum ama tedirginliğim beni çoğu zaman o kareden vazgeçiriyordu. Artık güleryüz ve güvenle insanlara yaklaşabiliyorum.

Her şey için çok teşekkürler!”

Damla AYDEMİR

istanbul; 2015